FAMOS Interior Factory
1
2
3
4
5
Sufity
Metalowe

Sufity metalowe

Sufit listowy B0 i B15

Sufit listwowy został zaprojektowany do stosowania w pomieszczeniach gdzie wymagany jest łatwy dostęp do przestrzeni pomiędzy sufitem a pokładem stalowym lub stropem. Izolacja z wełny mineralnej w listwach podstawowych i listwach maskujących a także położenie dodatkowej izolacji, zapewnia konstrukcji sufitowej spełnienie różnych klas zabezpieczenia ogniowego.

Elementy sufitowe umożliwiają tworzenie różnorodnych układów architektonicznych a także łączenie z sufitem kasetonowym przez nas produkowanym.

Sufit płytowy B0 i B15

Sufit płytowy został zaprojektowany do stosowania w pomieszczeniach okrętowych, z możliwością wykorzystania konstrukcji w zabudowie stropów w obiektach przemysłowych. Izolacja z niepalnej wełny mineralnej o stosownej gęstości, z możliwością położenia dodatkowej warstwy izolacyjnej w konstrukcji sufitu, zapewnia tej konstrukcji spełnienie różnych klas zabezpieczenia ogniowego. Podstawowymi walorami konstrukcji jest płaska powierzchnia widocznej płaszczyzny sufitu i prostota montażu.

Sufit kasetonowy Bo

Sufit kasetonowy został zaprojektowany do stosowania w pomieszczeniach gdzie wymagany jest łatwy dostęp do przestrzeni pomiędzy sufitem a pokładem stalowym lub stropem.Zastosowanie w kasetonach wełny mineralnej o różnej gęstości a także dodatkowa izolacja dźwigarów nośnych, zapewnia konstrukcji sufitowej spełnienie różnych klas zabezpieczenia ogniowego.Elementy sufitowe umożliwiają tworzenie różnorodnych układów architektonicznych a także łączenie z sufitem listwowym przez nas produkowanym.

Sufit samonośny B15

Sufit samonośny został zaprojektowany do stosowania w pomieszczeniach okrętowych, z możliwością wykorzystania konstrukcji w zabudowie stropów w obiektach przemysłowych.Izolacja z niepalnej wełny mineralnej o stosownej gęstości, zapewnia tej konstrukcji spełnienie klasy zabezpieczenia ogniowego B15/A30. Podstawowymi walorami konstrukcji jest płaska powierzchnia widocznej płaszczyzny sufitu i prostota montażu, ale przede wszystkim jego samonośna konstrukcja (dla długości listew do 3000 mm).

W skład sufitu wchodzi również listwa klasy B15 z wnęką przeznaczoną do montażu oświetlenia.

Odporność ogniowa

Materiały podstawowe użyte do produkcji sufitów są sklasyfikowane jako niepalne, natomiast materiały wykończeniowe stosowane jako okładziny zewnętrzne spełniajš własności wolnego rozprzestrzeniania się płomienia (WRP).

Wszystkie stosowane materiały w konstrukcjach są również nietoksyczne. Prezentowane tu konstrukcje sufitowe przeszły międzynarodowe standardowe badania ogniowe dla klasy B w laboratorium “DANTEST” w Kopenhadze, laboratorium BRANDVERSUCHSHAUS w Hamburgu oraz w laboratoriach krajowych, spełniając odpowiednie wymagania Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie życia na morzu SOLAS-1974 z poprawkami. Na tej podstawie uzyskano atesty na klasę B0, B15/A30 i B15/A60 wydane przez władze Administracyjne i Towarzystwa Klasyfikacyjne różnych krajów.

Galeria

Realizacje